ZŠ a MŠ Přísnotice

Duben ve školce

Dubnový měsíc byl plný zážitků a aktivit. Často jsme chodili do lesa a tam pozorovali, jak se mění příroda, poslouchali zpěvy různých ptáčků, překonávali překážky v přírodě, cvičili i relaxovali. V rámci týdenního tématu povolání jsme se byli podívat v místní truhlářské firmě RAP s.r.o., kde jsme se mohli seznámit s prací truhláře. V dubnu jsme zažili pokusy s hrachem a fazolí a pozorovali, co vyklíčí dříve a jaké jsou mezi nimi rozdíly . Přijelo k nám divadlo Rolničky, na které jsme se nesmírně těšili. Předškolní děti se byly podívat na základní škole a na oplátku k nám do školky přišli školáci. Zažili jsme také velikonoce, pekli Jidáše a pomazlili se s živým zajíčkem. Navštívili obecní úřad, místní obchod, paní ředitelku, paní kuchařky a všechny jsme náležitě vymrskali. V dubnu jsme měli projektový den, kde jsme si vyzkoušeli – stavění „hmyzího hotelu“, tvorbu s blátem, aktivity s vodou a sázení květin. Koncem měsíce jsme se stali čaroději a čarodějnicemi a užili si čarodějnický rej ve školce. Vařili jsme lektvar, hledali havěť, létali na koštěti, tancovali, vyrobili čarodějnici, zahráli si soutěže aj. Bylo toho mnoho a moc jsme si tenhle měsíc užili.

Comments are closed.