ZŠ a MŠ Přísnotice

Květen ve školce

Jako již tradičně, zažili jsme toho mnoho. 🙂 Tento měsíc jsme vytvořili přáníčka a dárečky pro maminky ke svátku maminek. Byli jsme pozváni na exkurzi do zahradnictví k Langům, kde jsme viděli mnoho květin, sazenic a měli jsme i možnost nasednout do traktoru a poslechnout si jeho zajímavý zvuk. Tímto velice děkujeme za krásně strávené dopoledne. Čekal nás také projektový den v Eko centru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích, kde jsme si sami vyzkoušeli pečení bochánku chleba a dozvěděli se o tom, jak dlouhou cestu musí zrníčko absolvovat, než je z něj náš oblíbený chléb . Dále jsme uvařili vaječnou omeletu s paní Markétou Hrubešovou z její kuchařské knihy Pan Brambora a jeho kamarádi. Vydali jsme se podívat na čerstvě vylíhnutá kuřátka v Integře a moc se nám tam líbilo. Moc děkujeme! Také jsme se jeli autobusem na výlet do Agrotecu za traktory, ve kterých jsme se mohli povozit, prohlídnout si je a dozvěděli jsme se o traktorech mnoho zajímavých informací. Opět moc děkujeme firmě Agrotec, za parádní výlet. A abychom netrávili květen jen na cestách za výlety, chodili jsme často do nedalekých lesů, na naši oblíbenou zahradu i do vesnice. Školní družina nám přišla zahrát divadlo a my se těšíme na příště, protože to bylo moc fajn. Předškolní děti se fotily na tablo, které si troufáme říci, že je moc podařené. A teď hurá do června, protože nás čeká mnoho dalších pěkných zážitků.

Comments are closed.