ZŠ a MŠ Přísnotice

Prosinec ve školce

V prosincovém měsíci jsme měli mnoho aktivit a zážitků. Starším dětem začal kurz plavání. V plavání jsou děti moc šikovné a paní plavčice děti moc chválí. Měli jsme i to štěstí, že nám napadlo hodně sněhu, když jsme byli ve školce, a mohli jsme si sněhové radovánky naplno užít. Postavili jsme obřího sněhuláka, plno malinkých sněhuláčků, klouzali jsme se z kopečku na zahradě i koulovačku jsme zažili. Přišel k nám Mikuláš s čertem, nadělil nám dobroty a poté jsme si udělali párty v kostýmech, kde jsme hráli hry i tancovali. Hodně času jsme také trávili vytvářením vánoční knihy pro rodiče a nácvikem na vánoční besídku. V adventním čase jsme se věnovali také tradicím – lili jsme vosk, poslouchali koledy, rozkrojili jsme si jablíčko, pouštěli jsme lodičky, pekli jsme perníčky a třeba také zdobili vánoční stromeček a popřáli krásný vánoční čas u nás v obci. Na co jsme se ale úplně nejvíce těšili? No přece na Ježíška a dárečky. Ježíška jsme netrpělivě vyhlíželi a nakonec k nám opravdu zavítal a donesl nám spoustu dárečků, ze kterých jsme měli velkou radost. Prosincový měsíc byl plný zážitků.

Comments are closed.