ZŠ a MŠ Přísnotice

Správa webu

Správa obsahu a vzhledu webu je realizována pomocí redakčního systému WordPress. Tento redakční systém se snaží v maximální možné míře usnadnit správu obsahu. Web je navržen tak, aby zajistil konzistentní a profesionální vzhled vašeho obsahu.

Stavební kameny webového obsahu

Redakční systém nám umožňuje vytvářet a organizovat jednotlivé druhy obsahu. Tyto se potom automaticky objeví na webu a to na správném místě a ve správný čas.

Příspěvek

Nejčastěji používaným typem obsahu je tzv. příspěvek. Můžete si jej představit jako článek v novinách. Spadá sem drtivá většina celého obsahu webu.

Příspěvky jsou standardně řazeny do jednotlivých rubrik jako například Aktuality, Rok ve škole...

Akce

Akce je v podstatě také příspěvkem. Má ale navíc možnost definovat datum a čas, kdy proběhne, místo konání, pořadatele, cenu a další atributy. Na rozdíl od klasických příspěvků je na webu zobrazena jako položka v kalendářním přehledu.

Stránka

Pro obsah s dlouhodobou platností, nebo obsah, který se mění jen velmi zřídka je vhodné použít tzv. stránky. Klasickým příkladem jsou kontaktní informace, stránka O nás, Dokumenty apod.

Média

Tímto názvem se označují takřka všechny soubory, které budeme na web nahrávat a dále používat. Nejčastěji jsou to obrázky a dokumenty, ale v principu se může jednat o jakýkoliv typ souboru.

Odkaz

Odkaz má podobný význam jako ukazatele podél cest. „Odkazuje“ na určité místo na internetu.

Takřka každá součást tohoto webu, stejně tak každá stránka či obrázek na internetu má svoji unikátní adresu. V praxi se můžete setkat se zkratkami URI, URL nebo URN.

Struktura stránek

Web je rozdělen do několika sekcí. Každá z těchto sekcí obsahuje samostatný obsah relevantní k dané sekci. V následujících přehledech najdete jaký typ obsahu zobrazují jednotlivé sekce.

Úvod

Domovská stránka webu. Zobrazuje se zde posledních 12 příspěvků z rubrik Základní škola, Mateřská škola a jejich pod-rubrik. Tyto příspěvky jsou řazeny sestupně dle data (tzn. nejnovější se zobrazí jako první).

Základní škola

Základní školaRubrika příspěvků (Aktuality ZŠ)
O násStránka
Rok ve školeRubrika příspěvků (Rok ve škole)
Elektronická ŽKOdkaz
Školní družinaStránka
Plán akcíRubrika akcí (Akce ZŠ)
Pro rodičeStránka
FotogalerieOdkaz
Zajímavé odkazyStránka

Mateřská škola

Mateřská školaRubrika příspěvků (Aktuality MŠ)
O násStránka
Rok ve školceRubrika příspěvků (Rok ve školce)
Plán akcíRubrika akcí (Akce MŠ)
Pro rodičeStránka
FotogalerieOdkaz
Zajímavé odkazyStránka

Školní jídelna

Školní jídelnaStránka
JídelníčekStránka
Pro rodičeStránka

Ostatní

Ostatní
ZaměstnanciStránka
ProjektyStránka
DokumentyStránka
Úřední deskaStránka
EduroamOdkaz

Kontakt

Statická stránka.

Podpora mobilních zařízení

Prohlížet si stránky, navržené pro velký monitor stolního počítače, na displeji mobilního telefonu, by asi nebylo zrovna pohodlné. Naopak je v dnešní době zcela běžné, prohlížet webové stránky na tabletech či mobilních telefonech. Odvětví webového designu muselo na tento trend přirozeně zareagovat.

Tento web plně podporuje tzv. responzivní webový design. Jedná se o návrhový vzor, který využívá dynamické přizpůsobení obsahu webu. Jednotlivé komponenty mohou měnit svůj vzhled, rozměry, tvar nebo se zcela skrýt či naopak zobrazit. V praxi to jednoduše řečeno znamená, že se celý web automaticky přizpůsobí displeji zařízení na kterém si jej zrovna prohlížíte. Ideálně takovým způsobem, aby bylo procházení webu pohodlné a příjemné.